چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۱۹/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21871
  • زمان:۲۰:۵۵

امام جمعه خلخال: حذف دلار از معاملات تجاری مشکلات کشور را حل می کند

n82725306-71981118

امام جمعه خلخال گفت: حذف دلار از معاملات تجاری ، بسیاری از مشکلات امروزی اقتصادی کشورمان را در آینده برطرف خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام امیر رشتبری در خطبه های نماز جمعه خلخال با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهوری کشور روسیه با رهبر معظم انقلاب و تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر تلاش برای حذف دلار آمریکا از معاملات تجاری کشورمان افزود: جایگزینی واحد پولی چند ملیتی و با مشارکت چند کشور بزرگ اقتصادی جهان همچون روسیه ، چین و ایران اسلامی به جای دلار ابهت پوشالی آمریکا را در هم شکسته و بسیاری از مشکلات امروزی اقتصادی کشور که ناشی از بکارگیری دلار در معاملات تجاری و مالی است را برطرف خواهد کرد.
وی گفت: شکست داعش در عراق و روسیه نیز نتیجه مذاکرات ۲ سال پیش رئیس جمهوری روسیه با رهبر معظم انقلاب و رسیدن به یک توافق مشترک در از بین بردن این گروهک تروریستی است.
وی اظهار کرد: سفر اخیر پوتین به کشورمان و دیدار بدون تشریفات با آیت الله خامنه ای و نیز مذاکرات سه جانبه ایران ، روسیه و جمهوری آذربایجان در تهران قطعا نتایج بسیار ارزنده ای همچون دیدار سال های گذشته برای ایران و کشورهای اسلامی منطقه بدنبال خواهد داشت.
خطیب جمعه خلخال گفت: ترامپ و آمریکا محبوبیت خود را در جهان از دست داده اند و سفر پوتین به کشورمان ابهت آمریکا و هم یمانانش را شکست.
او در بخش دیگری از سخنان خود شهادت هشت تن از مرزداران کشور در دفاع از کیان میهن اسلامی در درگیری با اشرار را به خانواده این شهدای گرانقدر تسلیت گفت و افزود: کشوری که بنای آن با خون شهدا پایه گذاری شده در مقابل دشمنان قسم خورده استوار خواهد ایستاد.
خلخال در ۱۱۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست