چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۱۴/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21804
  • زمان:۰۸:۱۰

زرج آباد و معضلی به نام سد!

salman20

سد روستای زرج اباد در شهرستان کوثر که بیش از سه دهه است تنها مراحل مطالعات آن سپری شده و همه ساله از سوی مسئولان امر مطرح می شود مهمترین معضل اهالی می باشد که در سایه نبود آن دیگر معضلاتی چون بیکاری، مهاجرت، اعتیاد و … در این روستا سایه افکنده است.

به گزارش کوثرخبر، در پی این معضل، اهالی روستا با تنظیم نامه ای به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل خواستار تعیین و تکلیف این درخواست چندین ساله خود شدند.

در این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع: پیگیری احداث سد زرج آباد
——————————————————————————-
با عرض سلام و احترام به حضرت آیت‌الله سید حسن عاملی
نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

روستای زرج آباد به عنوان بزرگترین روستای شهرستا‌ن‌کوثر دارای باغات سیب و …، علی‌رغم بهره مندی از اکثر خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دارای مشکلات عدیده‌ای می باشد که انتظار می رود پس از قول های مسئولین در نهایت به سرانجام برسد؛ افزایش نرخ بیکاری، کم آبی و مهاجرت به شهرها از جمله این معضلات می باشد.

با توجه به موقعیت ممتاز این روستا جهت ساخت سد، برای تامین آب منطقه جهت رونق کشاورزی و گردشگری و در نهایت توسعه اقتصادی این منطقه محروم پیشنهاد و مراحل مطالعات و تصویب آن سپری شده است.

سد زرج آباد در استان اردبيل، در فاصله ۶۰ كيلومتري غرب شهرستان خلخال و ۳ كيلومتري شمال غربي روستاي زرج آباد و واقع شده است؛ اين سد، سدي سنگر ریزه‌اي با هسته رسي با ارتفاع حدود ۲۰ متر است كه با هدف تامين آب اراضي و باغات روستاي زرج آباد كه در پايين دست سد واقع شده‌اند، می‌باشد.

در این مرحله برای احداث این سد فقط به تصویب اعتبار نیاز است، که مستلزم همراهی و همکاری مسئولین می باشد.

با توجه به اینکه موضوع این سد بیش از سه دهه مطرح بوده و مسئولین مختلف به ویژه ایام انتخابات وعده ساخت داده اند و این قول ها تا به حال اجرایی نشده که هم اکنون باعث دلگیر و رنجش مردم این منطقه شده است.

با عنایت به اینکه استاندار محترم، عمران استان اردبیل را در توسعه صنعت گردشگری عنوان کردند امیدوارم حضرتعالی و دیگر مسئولان اجرایی استان حرف دل مردم و مشکلات منطقه را از نزدیک ببینند و مرتفع سازید.

با آرزوی توفیق حضرتعالی و دیگر مسئولان نظام
والسلام
امضا   محمدعلی‌علیپور
رونوشت:
استاندار محترم اردبیل
نماینده محترم شهرستان خلخال و کوثر

انتهای پیام/


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست