چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۲۶/۰۷/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21559
  • زمان:۰۵:۴۳

عکس: کمیته اخلاق کجایی، دقیقا کجایی؟!/ از قلیان و فتوای سلطان تا اعزام لیدر زن!

جهانبخش-احمدیان.-آذرقلم-300x300

 کدام قانون فدراسیون فوتبال گفته است که باشگاههای می توانند تماشاگر خانم به بازیهای خارج از کشور ببرند؟

فردا اگر خدای ناکرده، قلب بازیکنان پرسپولیس و کلا بازیکنان قلیانی، حین یا بعد از بازی، از کار بیافتد، آقای پروین جوابگو خواهد بود؟ یا کمیته اخلاقی که رسیدگی نکرده است؟
فوتبال پاکم آرزوست

 

یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

 
آذرقلم: قبلا گفتیم که مهمترین هدف و اولویت کمیته اخلاق، سالم سازی محیط ورزش فوتبال است. محیطی که گاها در اثر بی توجهی بازیکنان و مدیران مسئول در باشگاهها و فراتر از آن فدراسیون فوتبال، شاهد بروز ناهنجاری هایی در آن می شویم. زد و خورد بازیکنان در داخل زمین، توهین به همدیگر، حمله به داور، رفتار ناشایست و خلاف شرع و اخلاق در برابر دیدگان تماشاگران که از جمله عواملی هستند که در داخل میدان روی می دهند. در مقابل رفتارها و اظهار نظرهایی نیز وجود دارد که توسط اهالی فوتبال و در خارج از استادیوم رخ می دهد. دعوا و کتک کاری در محیط عمومی، حضور در قهوه خونه ها و استعمال مواد دخانی، اظهار نظر غیر مسئولانه و کارشناسی نشده درباره قوانین اخلاقی فوتبال، لابی، تبانی، رساء و ارتشاء و…. اعمالی هستند که در خارج از استادیوم گاها شاهد آنها بودیم و یا با ظرافت خاص کمیته اخلاق، پرده از آنها برداشته شده است.
سلطان پرسپولیس که تقریبا قیافه و تیپ قهوه خانه نشین ها را هم دارد، دیروز در اظهار نظری در توجیه عمل زشت بازیکن مطرح پرسپولیس، فرموده اند که چه اشکالی دارد بازیکنی که به قلیان اعتیاد دارد، هفته ای یا ماهی یک بار قلیان بکشد! این اظهار نظر در حالی مطرح می شود که سازمان لیگ در مصوبه ای، نه تنها استعمال دخانیات، بلکه حمل آن به داخل استادیوم و توسط تماشاگران را نیز ممنوع اعلام کرده است.
چنین اظهار نظرهایی از سوی یکی از به اصطلاح اسطوره های فوتبال کشور، جای تأسف و تأمل دارد که، چه بر سر این فوتبال و ورزش آمده است که اسطوره اش راضی به مصرف قلیان توسط بازیکنانش می شود؟ چنین اظهار نظرهایی بازیکنان و قلیان کش های تیم های مختلف را جری تر خواهد کرد، که اسطوره ای به نام پروین از آنها حمایت کرده است. شاید یکی دو تا از این بازیکنان هم بعد بازنشستگی، قهوه خانه ای به نام پرسپولیس بزنند و میزبان بازیکنان قلیان کش پایتخت باشند.
دیروز یک عکس دیگری هم از تیم حاشیه ساز ایران، یعنی پرسپولیس به بیرون درز کرد که برای لیدرهای تیمشان بلیط هواپیما گرفته بودند تا به تشویق این تیم بپردازند. اینکه هزینه بلیط این لیدرها و هواداران از کجا تأمین شده است، و یا صحیح است که پول بیت المال را صرف حضور چند نفر تماشاچی و لیدر بکنیم، زیاد مهم نیست. نکته مهم این عکس، حضور بانوانی با پیراهن و شال پرسپولیس دم هواپیمای حامل لیدرهای پرسپولیس است. مطمئنا برای بدرقه این لیدرها تا دم هواپیما نیامده اند، و آنها نیز جزو تیم لیدری پرسپولیس هستند. همراه داشتن ساک مسافرتی توسط این دختران و بانوان هم نشانه ای است مبنی بر اینکه آنها دقیقاَ برای تشویق و همراهی بازیکنان پرسپولیس بار سفر خارجی بسته اند. شاید هم برای دادن روحیه به بازیکنان سرخپوش است!!


حال کمیته اخلاق ما، بایستی دقیقا مشخص کند که نقش این بانوان در این بازی چیست؟ آیا برای تماشا رفته اند؟ یا لیدری تیم را خواهند کرد؟ آیا تماشا یا لیدری فوتبال توسط بانوان در داخل کشور ممنوع است و بانوان می توانند با حمایت باشگاه متبوعشان، در خارج از کشور به این کار مبادرت ورزند؟ آیا این کار تمسخر قوانین حاکم بر استادیوم ها و نهاد فدراسیون و فراتر از آن جامعه اسلامی ما نیست؟
چطور کمیته اخلاق برای یک شوخی ساده، حکم محرومیت موقت می دهد، اما در مورد قانون شکنی محرز باشگاه پرسپولیس و بازیکنان دودی آن، سکوت اختیار می کند؟
کدام قانون فدراسیون فوتبال گفته است که باشگاههای لیگ برتری می توانند تماشاگر خانم به بازیهای خارج از کشور ببرند؟
فردا اگر خدای ناکرده، قلب بازیکنان پرسپولیس و کلا بازیکنان قلیانی، حین یا بعد از بازی، از کار بیافتد، آقای پروین جوابگو خواهد بود؟ یا کمیته اخلاقی که رسیدگی نکرده است؟

فوتبال پاکم آرزوست

دختران طرفدار پرسپولیس خودشان را به عمان رسانده اند

بازی برگشت از نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال عربستان


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست