چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۲۱/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21893
  • زمان:۱۳:۳۴

دادستان خلخال:

محل دفن زباله های خلخال تعطیل می شود

n82726994-71984142

دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: در صورت ادامه فعالیت غیر بهداشتی محل فعلی دفن زباله های شهر این محل با حکم قضایی تعطیل خواهد شد.

علی نباتی روز یکشنبه در بازدید از محل دفن زباله های خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتقال هزاران تن زباله به محلی در مجاورت شهر و نگهداری رو باز آن سلامتی شهروندان را بشدت تهدید می کند.
او اظهار کرد: در صورتی که شهرداری خلخال همچنان به فعالیت خود در زمینه انتقال زباله ها به این محل و نگهداری بدون پوشش خاک زباله ها ادامه دهد این محل با صدور حکم قضایی از سوی دادستانی حداکثر تا یک ماه آینده تعطیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه پیش از این هشدار و اخطار لازم به شهرداری و اداره محیط زیست خلخال در زمینه راه اندازی سایت جدید زباله های شهر در محلی مناسب و دور از خلخال داده شده از بی توجهی به این امر مهم و ضروری بهداشتی انتقاد کرد.
وی افزود: انتقال روزانه بیش از ۸۰ تن زباله به محلی در مجاورت بیمارستان و مناطق مسکونی شهر خلخال و نگهداری و آتش زدن هزاران تن زباله رو باز سلامتی بیماران این مرکز درمانی و اهالی ساکن در مناطق مسکونی شهر را تهدید می کند و اجازه چنین کار غیربهداشتی به شهرداری داده نخواهد شد.
او اظهار کرد: بدلیل قرار گرفتن محل فعلی دفن زباله های شهر خلخال در مسیر رودخانه هرو چایی شیرابه حاصل از این زباله ها آلودگی آب این رودخانه را در معرض تهدید قرار داده و ادامه فعالیت این محل علاوه بر تهدید سلامتی مردم یک نوع تهدید جدی برای از بین رفتن حیات محیط زیست منطقه محسوب می شود.
خلخال در ۱۱۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۹/۶۰۱۸

انتهای پیام /*


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست