چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۲۳/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21924
  • زمان:۲۰:۳۰

پست ۲۳۰ کیلو ولت برق مشکل برق واحدهای صنعتی خلخال را حل می کند

n82730308-71991354

 رئیس شرکت توزیع نیروی برق خلخال گفت: با بهره برداری از طرح احداث پست ۲۳۰ کیلو ولت این شهرستان مشکل تامین برق این شهرستان بویژه برای راه اندازی واحدهای صنعتی بزرگ برطرف می شود.

علی نعمتی منصور روز سه شنبه در حاشیه بازدید فرماندار خلخال از این طرح به ایرنا افزود: عملیات اجرایی احداث خط ۲۳۰ کیلوولت و نیز پست ۲۳۰ کیلو ولت به ۶۳ کیلو ولت با تخصیص اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال هم اکنون در حال اجرا و تکمیل است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی بخش ساختمان این طرح از تیرماه سال ۱۳۹۳ و بخش تاسیسات برق آن از مرداد ماه امسال آغاز شده و هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا و تکمیل است و پیش بینی می شود بهره برداری از آن تا پایان نیمه اول سال ۹۷ آغاز شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون برق تنها پست ۶۳ کیلو ولت خلخال از طریق اتصال به شهرستان های اردبیل و میانه تامین می شود، گفت: با بهره برداری از طرح ۲۳۰ ولت و اتصال خلخال به شبکه برق سراسری مشکل فعلی تامین برق مورد نیاز برای احداث و راه اندازی واحدهای صنعتی برطرف و هیچ محدودیت تحویل برق به واحدهای صنعتی با مصارف بالا در منطقه وجود نخواهد داشت.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز فقدان زیرساخت های لازم از جمله پست های تامین تامین برق قوی و پایدار در شهرستان را از جمله موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران راغب ذکر کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح زمینه راه اندازی واحدهای بزرگ صنعتی فراهم خواهد شد.
خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست