چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۲۲/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21903
  • زمان:۱۵:۱۷

کشفیات کالای قاچاق در خلخال کاهش یافت

n82728252-71986409

جانشین فرماندار خلخال از کاهش ۵۰ درصدی میزان کشفیات کالای قاچاق خلخال در نیمه اول امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایرنا ، احمد قنبری روز دوشنبه در جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز خلخال افزود: در هفت ماه امسال هفت مورد پرونده قاچاق کالا در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان تشکیل و قاچاقچیان به پرداخت یک میلیارد و ۷۰میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.
وی با بیان اینکه کالاهای قاچاق کشف شده از سوی ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالای خلخال شامل پوشاک ، لباس و پارچه خارجی ، سیگار خارجی ، چوب و زغال جنگلی ، لوازم خانگی خارجی و مشروبات الکلی خارجی می باشد گفت: علاوه بر مصادره اموال قاچاق چند دستگاه خودرو بکار گرفته شده برای حمل کالاهای قاچاق توقیف و
دهها نفر نیز در این رابطه دستگیر شده اند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین موارد کشف قاچاق کالا در خلخال ترانزیت کالاهای قاچاق توسط قاچاقچیان از این منطقه می باشد علت کاهش میزان کشفیات کالاهای قاچاق در خلخال در سال جاری نسبت به سال گذشته را تغییر مسیر قاچاق کالا از این شهرستان اعلام کرد.
قنبری ، فقدان نمایندگی گمرک و اموال تملیکی در خلخال را بزرگترین مشکل در طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا ذکر و خواستار ایجاد دفتر نمایندگی گمرک در این شهرستان برای تسریع در رسیدگی به پرونده های کشفیات کالای قاچاق شد.
شهرستان خلخال در ۱۱۵ کیلومتری جنوب اردبیل ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می کند، جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل ۲ راه ارتباطی استان های اردبیل و گیلان می باشد.
استان اردبیل یکی از استان های امن کشور است که ۷۰ درصد قاچاق کالا و ۶۱ درصد سرقت ها در این استان کشف می شود.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۹/۶۰۱۸

انتهای پیام /*


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست