چهارشنبه ۱ آذر ۹۶

  • تاریخ: ۱۵/۰۸/۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 21835
  • زمان:۱۲:۳۵

۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبیاری مدرن در استان اردبیل اختصاص یافت

n82720329-71972538

معاون توسعه ، برنامه ریزی و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی در سال جاری برای اجرای طرح های آبیاری مدرن خبرداد.

به گزارش ایرنا ، رضا محسنی روز یکشنبه در آئین معارفه مدیر رئیس جدید جهاد کشاورزی خلخال افزود: از شروع زمان اجرای طرح های آبیاری مدرن تحت فشار قطره ای و باران در سال ۹۲ تا پایان سال ۹۵ بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان به صورت انفرادی و یا تعاونی و تجمیعی زیر پوشش قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در سال جاری نیز تا پایان مهر ماه صدها طرح های آبیاری مدرن در سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان در حال اجرا و تکمیل است.
وی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته امسال برای اجرای طرح های آبیاری مدرن شناور بوده و به تناسب جذب مناطق مختلف در اختیار شهرستان های استان قرار می گیرد افزود: این شیوه در اعتبارات بحث ملی نیز قابلیت اجرایی داشته و در صورت استقبال کشاورزان استان ۷۰۰ میلیارد اعتبار تسهیلاتی قابل افزایش است.
او گفت: دولت با هدف استفاده بهینه از منابع آبی موجود کشور ارائه حمایت های ویژه اعتباری و تسهیلاتی به مجریان طرح های آبیاری مدرن را در دستور کار قرار خود قرار داده و بر این مبنا کشاورزان می توانند از مبلغ سه میلیون و۵۰۰ هزار ریال تا هشت میلیون و۸۰۰ هزار ریال تسهیلات بلاعوض برای هر هکتار از اراضی کشاورزی برخوردار شوند.
وی اظهار کرد: در صورت اجرای این طرح به صورت تعاونی و تجمیعی ۸۵ درصد از هزینه اجرای طرح به صورت اعتبارات بلاعوض از سوی دولت تامین و ۱۵ درصد آورده کشاورزان نیز از طریق ارایه تسهیلات ارزان قیمت بانکی تامین خواهد شد.
وی گفت: سهم شهرستان خلخال برای اجرای طرح های مدرن آبیاری مدرن در سطح ۸۰۰ هکتار است که انتظار می رود با تشویق کشاورزان منطقه ، سهم تسهیلات اعتباری منطقه به موقع جذب شود.
فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز در این آئین از آغاز مطالعات طرح بزرگ اجرای آبیاری مدرن در سطح یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبرداد.
وی با بیان اینکه کشاورزی خلخال در مقایسه با سایر مناطق استان و به تناسب استعداد کشاورزی منطقه رشد نداشته است افزود: مشکل ساختاری مشارکت کشاورزان در اجرای طرح های نوین کشاورزی از جمله آبیاری تحت فشار باید حل و کشاورزی شهرستان در اندازه واقعی خود رونق یابد.
در این آئین با تقدیر از تلاش هادی ذبیحی مدیر جهاد کشاورزی خلخال ، بهبود علیزاده به عنوان مدیر جدید این اداره معرفی شد.
بهبود علیزاده پیش از این مدیر طرح و برنامه مدیریت جهاد کشاورزی خلخال بوده و در سه سال گذشته ریاست اداره امور عشایری این شهرستان را به عهده داشت.
خلخال در جنوب اردبیل واقع است.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۶۰۱۶/۷۱۱۹


نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست